Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2018. Május 06. 09:12, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Három településen rendeznek ma időközi önkormányzati választást

Három településen rendeznek ma időközi önkormányzati választást

Három településen rendeznek ma időközi önkormányzati választást: Drávagárdonyban és Herencsényben polgármestert, Záhonyban településvezetőt és képviselőtestületet választanak.

A Somogy megyei Drávagárdonyban a korábbi független településvezető, Kovács István idén januárban bekövetkezett halála miatt vált szükségessé az időközi választás. A polgármesteri tisztségért két független jelölt indul, a választói névjegyzékben 117 választópolgár szerepel.

A Nógrád megyei Herencsényben is a korábbi településvezető, Jusztin Józsefné halála miatt rendeznek időközi választást. A 600 lelkes községben a választáson egy független jelölt indul.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Záhonyban polgármester- és képviselőtestületi választást tartanak, mert a képviselőtestület februárban feloszlatta magát. A településvezetői tisztségért hárman indulnak: két független jelölt, valamint az MSZP jelöltje. A hat képviselői helyre huszonketten pályáznak: tizennégyen függetlenként, hárman a Tegyünk Együtt Záhonyért Egyesület, ketten-ketten a Jobbik és a Magyar Munkáspárt, egy jelölt pedig az MSZP delegáltjaként. A választói névjegyzékben 3760-an szerepelnek.

Szavazni reggel hattól este hét óráig lehet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld

Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket

Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket

2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.