Városlista
2026. március 25, szerda - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2021. December 11. 09:05, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Harmadszor is megdőlt az áramfogyasztási rekord a héten

Harmadszor is megdőlt az áramfogyasztási rekord a héten

A keddi, majd a szerdai csúcs után csütörtökön ismét megdőlt az áramfogyasztási rekord Magyarországon - tette közzé honlapján a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. (Mavir) pénteken.

Csütörtökön délután háromnegyed öt körül a bruttó rendszerterhelés negyedórás átlag értéke elérte a 7361 megawattot (MW), ami az előző napi rekordhoz képest 107 MW-os növekedés.

Ezen a héten újabb és újabb fogyasztási rekordokat regisztrált a Mavir a magyarországi villamosenergia-rendszerben. Kedden délután 7210 MW-os bruttó rendszerterhelést regisztráltak, ezzel megdőlt a korábbi, idén február 11-i 7119 MW-os rekord. Szerdán újabb országos abszolút csúcsról, 7254 MW-os terhelésről adott hírt a rendszerirányító.

A Mavir tájékoztatása szerint a viszonylag enyhe hőmérséklet mellett bekövetkezett sorozatos rekordok hátterében valószínűleg az áll, hogy az ipari és a háztartási fogyasztás is fokozatosan emelkedett, illetve emelkedik.

A tapasztalatok ugyanakkor azt mutatják, hogy december közepétől az ipar fokozatosan leáll. Emellett a várható időjárási körülmények miatt is kicsi az esélye annak, hogy a most felállított rekord a következő héten megdőljön - közölte a Mavir.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld

Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban

Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.

2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld

31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények

Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények

2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld

Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak

Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.