Hírek
2020. Május 22. 12:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Gyorsan emelkedett a benzin és a gázolaj ára
Az elmúlt hetekben gyorsan \"visszarendeződött\" a benzin és a gázolaj ára - mondta Grád Ottó, a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
A főtitkár elmondta, a benzinnél literenként a 280 forint, míg a gázolajnál a 310 forint jelentette a mélypontot, mostanra azonban - a kőolaj világpiaci árának emelkedése miatt - 330 forintba kerül egy liter benzin, a gázolaj pedig átlagosan 340 forintba.
Hozzátette, a járvány idején - az alacsony üzemanyagárak ellenére - jelentősen visszaesett a fogyasztás: az elmúlt évek átlagának a 60 százaléka fogyott benzinből, míg gázolajból a 70 százaléka.
"Annak ellenére, hogy emelkednek az üzemanyag árak, a fogyasztás ezzel párhuzamosan szintén növekszik, és kezdi megközelíteni újra azt a szintet, ami ebben az időszakban jellemző szokott lenni" - emelte ki Grád Ottó.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter Hódmezővásárhelyen: Orbánék puccsot követtek el a szabad Magyarország ellen
Hódmezővásárhelyen tartott fórumot Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője, aki szerint az Orbán-kormány illegálisan használta a rendőrséget a kormányzásra készülő Tisza ellen.
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
