Hírek
2021. Május 13. 16:55, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Gulyás: Magyarország másfél-két hónapos előnyben van
Mivel nemcsak nyugati, hanem keleti vakcinákkal is oltanak, Magyarország másfél-két hónapos előnyben van a többi európai országhoz képest
- jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtöki online sajtótájékoztatóján. A tárcavezető kiemelte: viszonylag normális nyarunk lehet újra, de a védettségi igazolványra vonatkozó korlátozások augusztusig érvényben maradnak.
Hangsúlyozta: június elejére-közepére azok is megkaphatják az oltást, akik csak nyugati vakcinát fogadnak el. Már ötmillióan regisztráltak oltásra, továbbá 260 ezren - egészségügyi dolgozók, az idősotthonok lakói, a rendvédelmi szervek dolgozói - regisztráció nélkül megkapták az oltást - mondta.
Gulyás Gergely kitért arra: az Egészségügyi Világszervezet (WHO) döntése a Sinopharm-vakcináról visszaigazolja azt a magyar döntést, hogy minden védettséget adó, biztonságos és ellenőrzött vakcinával lehet oltani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld
Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén
Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
