Hírek
2018. Április 29. 17:14, vasárnap |
Bulvár
Forrás: mti
Gigantikus filmváros nyílt Kínában
Gigantikus filmváros nyílt meg Kínában szombaton. Az ország keleti részében, Csingtaóban kialakított komplexumban 500 futballpályányi területen - 376 hektáron - 30 ultramodern stúdió várja a stábokat.
A Wanda konszern által 50 milliárd jüanból (hozzávetőleg 6,5 milliárd euróból) létrehozott filmvárosban további tíz stúdió felépítését tervezik, de a létesítmény már így is az eddigi “legnagyobb beruházás a film- és televíziós iparban” az építtető szerint.
A Qiangdao Movie Metropolis valóságos kisváros, még iskola és kórház is van a területén, valamint luxushotelek, jachtklub, bevásárlóközpont éttermekkel, szabadidőpark, korcsolyapálya, továbbá itt húzták fel Ázsia legnagyobb moziját.
A Wanda célja, hogy a filmváros a konkurense legyen Hollywoodnak. Már a nagyszabású megnyitó előtt is forgattak itt filmeket, többek között A Nagy Fal címűt Matt Damonnal a főszerepben 2016-ban.
Eltérően a projekt 2013-as bemutatásától, amelyen olyan hollywoodi csillagok vettek részt, mint Leonardo DiCaprio, John Travolta és Nicole Kidman, a hivatalos megnyitón nem vonultak fel igazán nagy sztárok.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 11. 07:41, kedd | Bulvár
Szijjártó Péter lett a Budapest Honvéd elnöke
2025. November 10. 07:43, hétfő | Bulvár
Dubai a milliomosok számára a legvonzóbb város
Dubai lett a vagyonos magánszemélyek számára a legvonzóbb város a Savills londoni székhelyű globális ingatlanpiaci szolgáltató által készített rangsorban.
2025. November 06. 07:37, csütörtök | Bulvár
Január végén kerül a mozikba a Magyar menyegző című film
2025. November 05. 07:35, szerda | Bulvár
Sziget - Újra magyar kézben a fesztivál
Újra magyar kézben a Sziget. Európa egyik legnagyobb fesztiválja az eddigi menedzsmenttel és szervezői csapattal, az egykori alapító, Gerendai Károly stratégiai vezetésével vág neki a 2026-os rendezvény szervezésének.
