Városlista
2025. június 7, szombat - Róbert

Hírek

2010. Január 03. 10:31, vasárnap | Helyi
Forrás: Deol

Garázdák és egy betörő - Szilveszteri mérleg

Garázdák és egy betörő - Szilveszteri mérleg

Megerősített létszámmal teljesítettek szolgálatot a debreceni rendőrök szilveszter éjszakáján, fokozott figyelmet fordítva a belváros biztonságának biztosítására.

Összesen 18 személyt állítottak elő a Debreceni Rendőrkapitányságra. Többségüket garázdaság miatt a Kossuth térről, mert az ott szórakozókat lökdösték, kötekedtek, verekedtek. Az előállítottak között volt 5 fiatal is, akit ellen petárdázás miatt szabálysértési feljelentést tettek.

Egy tettenért betörő is volt az előállítottak között, egy erősen ittas állapotban lévő nőhöz, illetve férfihez mentőt hívtak, akiket állapotuk miatt kórházba szállítottak.

Az év utolsó négy napján Hajdú-Bihar megyei Rendőr-főkapitányságállománya pirotechnikai termékekkel kapcsolatos szabásértés miatt mindössze 10 esetben volt kénytelen intézkedni, melyek során 9 személlyel szemben szabálysértési feljelentéssel éltek. Hajdúszoboszlón egy szabadtéri rendezvényen eldobott petárda miatt, december 31-én kora esete ketten 8 napon belül gyógyuló, könnyű sérülést szenvedtek.

 

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Életmód

Pünkösd - A szentlélek eljövetelét ünneplik vasárnap a keresztények

A Szentlélek eljövetelét ünneplik vasárnap a keresztények. A húsvét után ötven nappal tartott pünkösd - a húsvét és a karácsony mellett - a harmadik legnagyobb keresztény ünnep, neve a görög pentékoszté (ötven) szóból ered.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap

Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.