Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2020. Június 14. 06:38, vasárnap | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Felrobbant egy tartálykocsi Kínában, sokan meghaltak

Felrobbant egy tartálykocsi Kínában, sokan meghaltak

Meghalt 19 ember, és 172 sérült szorult ellátásra, miután felrobbant egy tartálykocsi a kelet-kínai Csöcsiang tartományban - adta hírül a CGTN kínai nemzetközi hírcsatorna.

A helyi kormányzat vasárnapi sajtótájékoztatóján arról számolt be, hogy a szombaton történt baleset helyszínére 450 tűzoltót vezényeltek azt követően, hogy a robbanás következtében a környező épületek is megrongálódtak. A Hszinhua kínai állami hírügynökség tudósítása szerint ráadásul a berobbant jármű egy közeli gyárépületbe csapódott, ami egy második robbanást idézett elő. A tartálykocsi a baleset idején egy gyorsforgalmi úton haladt, nem messze egy bekötőutakkal teli csomóponttól.

Az interneten közzétett amatőr videofelvételeken az látható, hogy a folyékony gázt szállító tartálykocsi - egyelőre ismeretlen okból - lángra lobbant, majd röviddel ezután felrobbant. A robbanástól leszakadt elemek nagy sebességgel repültek szét, környező épületekbe, illetve autókba csapódva. Egyes felvételeken lángokban álló autók is látszanak, a tartálykocsiból pedig sűrű, szürke füst gomolyog. Szemtanúk beszámolói szerint a közelben lévő épületek ablaktáblái betörtek.

A helyi hatóságok szerint a rendelkezésre álló információk alapján a baleset környezeti kárt nem okozott, a robbanás okait és körülményeit pedig még vizsgálják. Elmondták azt is: a sérülteket több mint 630 fős orvosi személyzet látja el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 16. 07:49, kedd | Külföld

A lengyel államvédelmi szolgálat semlegesített egy drónt a kormányzati épületek felett

A varsói Belweder elnöki palota és a közelében álló kormányzati épületek felett repülő drónt semlegesített a lengyel államvédelmi szolgálat (SOP) - közölte Donald Tusk lengyel kormányfő hétfő este az X-en.

2025. Szeptember 16. 07:44, kedd | Külföld

Donald Trump kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat

Donald Trump amerikai elnök kilátásba helyezte, hogy belföldi terrorszervezetté nyilvánítja az antifa mozgalmat.

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.

2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése

Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.