Hírek
2022. Január 17. 17:03, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Enyhén emelkedik a szennyvízben a koronavírus-örökítőanyag koncentrációja
Ismét enyhén emelkedik a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) hétfőn internetes oldalán.
A koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben az "országos átlagot tekintve ismét enyhe emelkedést mutat". A vizsgált városok közül emelkedő tendencia Debrecen, Nyíregyháza, Salgótarján, Székesfehérvár, Tatabánya és Zalaegerszeg esetében látható, míg Szombathelyen enyhe csökkenés tapasztalható - írták.
Hozzátették: a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja 13 mintavételi helyen a "mérsékelt", 9 településen az "emelkedett" kategóriába sorolható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 15:00, vasárnap | Belföld
A Roszatom-vezér Paks-2 építésének felgyorsításában bízik
A Roszatom vezérigazgatója bízik abban, hogy felgyorsítják a Paks-2 atomerőmű építését. Alekszej Lihacsov újságíróknak nyilatkozva beszélt erről szombaton Moszkvában.
2026. Május 10. 12:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat
Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat - jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
