Hírek
2018. Április 22. 16:24, vasárnap |
Életmód
Forrás: mti
Elsősorban a modern életvitel a felelős az allergiások számának növekedéséért
Elsősorban a modern életvitel és a szelektált érintkezés a környezettel áll a hátterében annak, hogy a fejlett társadalmakban egyre több az allergiás ember
- mondta Csoma Zsuzsanna, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet allergológus főorvosa vasárnap reggel az M1 aktuális csatornán, ahol elhangzott az is, Magyarországon mintegy kétmillió allergiás él.
A szakember elmondta, a betegség bárkinél kialakulhat, igaz, a családi halmozódás és a genetikai háttér növelheti valószínűségét.
A mostani időszakban főként a tölgy, bükk, nyír és nyárfa pollenje okoz problémát. Ennek hátterében pedig az áll, hogy hirtelen jött a meleg idő - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 27. 18:00, péntek | Életmód
Márai Sándor-emlékkiállítás nyílt a budai Várnegyedben
\"Budára költöztem\" címmel Márai Sándor-emlékkiállítás nyílt csütörtökön a budai Várnegyedben, a Virág Benedek Házban a Márai-emlékév alkalmából - közölte a Budavári Önkormányzat az MTI-vel.
2026. Március 27. 15:00, péntek | Életmód
Premier a Csukás Meserádióban, új mese kel életre Csukás István születésének 90. évfordulóján
A legendás meseíró, Csukás István eddig kiadatlan, egyben utolsó művét születésének 90. évfordulója alkalmából premierként mutatja be a közmédia.
2026. Március 26. 17:00, csütörtök | Életmód
Paloznaki Jazzpiknik- A Bin-Jip, Antonia Vai és a Loop Doctors is fellép
2026. Március 25. 16:00, szerda | Életmód
Húsvét - Húsvéthétfőn orgonakoncert lesz a Pannonhalmi Főapátság bazilikájában
Johann Sebastian Bach orgonaművei szólalnak meg a Szent Márton-bazilikában húsvéthétfőn - tudatta a Pannonhalmi Főapátság kedden az MTI-vel.
