Hírek
2019. Szeptember 23. 06:11, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elkezdődött a csillagászati ősz
Hétfőn van az őszi napéjegyenlőség, és ezzel elkezdődött a csillagászati ősz - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap a honlapján.
Szeptember 23-án, hétfőn 9.50-kor csillagászati értelemben is megkezdődik az ősz. Ekkortól egészen decemberig rövidülnek a nappalok, hosszabb ideig lesz sötét - olvasható a met.hu-n.
Kitértek arra is, hogy az őszi napéjegyenlőség régen ünnep volt. Ilyenkor hálát adtak a természet bőkezű ajándékaiért, a termények sokaságáért. A Nap éppen 90 fok magasan delel az Egyenlítő felett, így a nappal és az éjszaka is ugyanolyan hosszúságú ezen a napon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzése szerint hétfőtől csapadékosra fordul az időjárás, de egyúttal melegebb is lesz a következő napokban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!
Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.
2026. Április 19. 09:00, vasárnap | Belföld
Hétfőn tartja első ülését a Tisza-frakció
2026. Április 19. 07:44, vasárnap | Belföld
Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz 141 képviselővel
Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.
