Hírek
2020. Január 24. 08:52, péntek |
Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: pixabay
Befogták a nők száját, hogy ne sikítsanak, aztán raboltak
Elfogták azt a három férfit, akik követtek, falhoz szorítottak és kiraboltak két nőt Budapesten.
Három férfi még szerdán este Budapesten a VII. kerületben egy villamosról leszálló kínai nő után ment, és egészen az Almássy térig követte. Amikor a nő belépett az egyik kapualjba két férfi befogta a száját és a szemét, majd a falhoz nyomta, átkutatta a zsebeit és kirabolta. Eközben harmadik társuk a kapu előtt figyelte az utcát. Az elkövetők miután megszerezték a sértett mobiltelefonját, elfutottak a helyszínről – közölte a rendőrség.
Az erzsébetvárosi járőrök a térfigyelő kamerák felvételeit visszanézték, amely alapján az egyenruhások a Thököly úton egy órán belül elfogták az elkövetőket. A 18 éves érdi B. Ferencnél, illetve társainál, a 32 éves fábiánházi és a 29 éves román férfinál már nem volt a sértett telefonja. Azt addigra a Keleti pályaudvarnál eladták egy 58 éves egyiptomi férfinak, akit szintén elfogtak és megtalálták nála a sértett telefonját.
A nyomozók az egyiptomi férfit orgazdaság vétség miatt, B. Ferencet és két társát – őrizetbe vételük mellett – csoportosan elkövetett rablás miatt hallgatták ki gyanúsítottként.
A nyomozók megállapították, hogy B. Ferenc és a 32 éves fábiánházi férfi aznap a II. kerületben is kirabolt egy nőt, akire szintén a villamoson figyeltek fel, majd miután leszállt követték, és egy kapualjban kirabolták. Az elkövetők a bűncselekményt ugyanazzal a módszerrel követték el, a nőt a falhoz szorították és befogták a száját. Tőle mobiltelefont és pénz vettek el.
A nyomozók előterjesztést tettek a három rabló letartóztatására.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
