Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2019. Szeptember 13. 18:09, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Állatorvos: ne szaporítóktól vásároljanak kutyát!

Állatorvos: ne szaporítóktól vásároljanak kutyát!

Kozma Tamás állatorvos azt javasolja, ne szaporítóktól vásároljanak kutyát az emberek, inkább a menhelyekről vagy gyepmesteri telepekről fogadjanak örökbe.

Az M1 péntek reggeli műsorában az állatorvos elmondta, a szaporítóktól vásárolt kutyák nagyon gyakran a menhelyeken kötnek ki, hiszen ezek az emberek nem fordítanak hangsúlyt arra, hogy a fajtajellegzetes genetikai betegségeket kiszűrjék.

Az állatokat felelőtlenül pároztatják, és nem megfelelő körülmények között tartják őket - tette hozzá, megjegyezve: a szaporítás egyébként nagyon elterjedt Magyarországon, de számos médiabeszámoló szól szörnyű állapotban tartott állatokról.

Címkék: kutya, szaporító

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld

Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is

Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.