Hírek
2019. Június 29. 07:14, szombat |
Belföld
Forrás: mti/fotók: MTI/Bruzák Noémi
A tisztább strandokért indított közös kampányt az NNK és a BGYH Zrt.
A fürdőhigiéné javításáért, a tisztább strandokért fogott össze a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt.-vel:
tájékoztatási kampányban hívják fel a figyelmet a fürdőzés alapszabályaira.
Müller Cecília országos tisztifőorvos pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón azt mondta, az előírások betartásával a fürdőzés úgy jelent élményt, hogy közben nem hordoz többletkockázatot. Azért készítettek kiadványokat, hogy fokozzák a látogatók tudatosságát - tette hozzá.
Czinege Szilvia, a BGYH Zrt. marketingvezetője azt hangoztatta, hogy sok a modern fővárosi fürdő, és arra biztatta az embereket, hogy vegyék azokat igénybe, mivel minden évben lehet hallani bányatavi balesetekről.
Pándics Tamás, az NNK közegészségügyi laboratóriumi főosztályának vezetője kiemelte, hogy a fürdőzés szerepe fontos a rekreációban, a gyógyulásban.
Vargha Márta, a főosztály szakértője úgy fogalmazott: a medence vizében az van, amit az emberek belevisznek, a szennyeződés elsődleges forrásai maguk a fürdőzők.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát
2026. Május 05. 07:39, kedd | Belföld
Érettségi - Pedagógusok: a korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli
Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.
2026. Május 05. 07:31, kedd | Belföld
Kontroll-interjú: Balásy Gyula ingyen felajánlotta az államnak a médiacégeit
Balásy Gyula médiavállalkozó lemond valamennyi rendezvényszervező, kommunikációs és médiacégében birtokolt tulajdonrészéről, azokat felajánlja az állam részére.
