Hírek
2021. Június 15. 06:21, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A tavaly nyári szinthez közelít a szennyvizekben a koronavírus-koncentráció
Az elmúlt héten országos átlagban enyhe csökkenést mutatott a szennyvízben mért koronavírus örökítőanyagának mennyisége, szintje közelít a tavaly nyári értékhez - közölte a koronavirus.gov.hu internetes oldal hétfőn.
A kormányzati portálon a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) adatait ismertetve azt írták: a 22 vizsgált minta többségében már nem változott, vagyis alacsony az új koronavírus szennyvízben mért koncentrációja.
Szombathelyen és Miskolcon mérsékelt a koncentráció, emelkedő tendencia azonban az említett két város esetében sem figyelhető meg - tudatták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
