Hírek

2012. Május 08. 14:00, kedd | Helyi
Forrás: nemzetisport.hu

A Szolnok a döntő kapujában, a Körmend egyenlített

Második mérkőzését is megnyerte a Szolnok a férfi kosárlabda-bajnokság elődöntőjében, így már csak egy győzelemre van szüksége ahhoz, hogy bejusson a fináléba.

A másik elődöntőben a Körmend legyőzte a Falcót, így egyenlített a párharcban.

A Szolnok elvette az Albacomp pályaelőnyét, mivel az első mérkőzésen 79–71-re győzött Székesfehérváron. Hazai pályán pedig lehetőség nyílt arra, hogy a második győzelmét is megszerezze.

Az első mérkőzésen megsérülő Báder Márton kosarával indult a mérkőzés, az elején tartotta a lépést az Alba, de Trotter Obie és Hriszto Nikolov hármasaival sikerült ellépnie az Olajnak. Fodor Márton triplája pedig a negyed végén tizenegy pontos hazai vezetést eredményezett.

A második játékrészben próbált feljönni a fehérvári együttes, de az egyenlítésre nem volt esélye. Damian Hollis és Muhammad El-Amin ugyan szorgalmasan termelte a pontokat, de a másik oldalon Nikolov is tartotta a lépést, és féltávnál tizenkét egység volt a különbség.

A harmadik negyedben is magabiztosan tartotta előnyét a Szolnok, sőt, sikerült növelnie is, így 19 pont volt már a két csapat között. A záró játékrészben a hármasok is szépen hullottak, Horváth Ákos kettőt is elhelyezett az ellenfél kosarában. A Szolnok ugyan harminc ponttal egyszer sem tudott elmenni ellenfelétől, de gyakorlatilag egy pillanatig sem forgott veszélyben a győzelme.

Pór Péter együttesének már csak egy győzelemre van szüksége a döntőbejutáshoz.

A másik mérkőzésen a Körmend legyőzte a Falcót, így egyenlített a párharcban. Pedig a szombathelyiek jobban kezdtek, a hazaiak a harmadik percben érték el az első kosarukat Rashad Bell révén. Bár vezettek is ebben a tíz percben, de az első negyedet négypontos előnnyel zárták a vendégek.

Utána azonban változott a játék képe, sikerült fordítania Belléknek, féltávnál már ők mentek hárommal. A Falco ugyan a harmadik harmad közepén még egyszer el tudott menni három ponttal, de utána már csak futottak az eredmény után. A Körmend egyenlített a párharcban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–ALBACOMP FEHÉRVÁR 100–74 (30–19, 22–25, 28–17, 20–13)
Szolnok, 2000 néző. V: Földházi, Benczur, Hegedűs
SZOLNOK: TROTTER 23/21, HORVÁTH Á. 18/12, MILLS 10, Nikolov 10/3, Báder 6. Csere: Trepák 5/3, GAY 13/9, FODOR M. 11/3, Soós 4, Grebenár, Nagy B., Gaál
ALBACOMP: Simon B. 7, EL-AMIN 26/15, HOLLIS 21/9, Hendlein 3/3, Keller Á. 6. Csere: Juhos 2, Bódi 2, Supola 1, Madár 4, Gorzsás 2
Az eredmény alakulása. 3. p.: 9–10. 6. p.: 20–12. 9. p.: 25–16. 12. p.: 37–21. 19. p.: 49–43. 24. p.: 60–49. 30. p.: 78–59. 35. p.: 91–64. 38. p.: 96–69. 40. p.: 100–72.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Szolnok javára
MESTERMÉRLEG
Pór Péter: – Jó és közönségszórakoztató játékkal sikerült kettőre növelni előnyünket, mert a fiúk elvégezték azt a munkát, amit előre elterveztünk. Csütörtökön egy nagyon kiélezett meccset várok.
Dzunics Braniszlav: – Rossz ritmusban játszottunk, főleg védekezésben, ami kihatott a támadójátékunkra is. Pontjainkat ugyanis egyéni akciókból értül el. Természetesen nem adjuk fel, hiszen még hátra van a párharcból legalább egy meccs.

STATISZTIKA Mezőnybeli dobószázalék 33/56 (59%) 26/60 (43%)
Büntetők dobószázaléka 17/19 (89%) 12/18 (67%)
Lepattanók 35 25
Legtöbb lepattanó Mills 9 Hollis 6
Legtöbb gólpassz Trotter 8 Simon B. 8

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I FORTRESS LAMI-VÉD KÖRMEND–FALCO SZOVA KC SZOMBATHELY 67–57 (16–20, 14–7, 18–17, 19–13)
Körmend, 1750 néző. V: Vígh, Papp P., Szabó G.
KÖRMEND: Ruják 9, Németh I. 5/3, Fodor 5, BELL 20, Townes. Csere: EILINGSFELD 11, FERENCZ 15/3, Mladenovics 2, Cseh
FALCO: Simon L. 4, TIMBERLAKE 14, Will 2, Harazin 4, Pantelics 6/3, Csere: Kálmán 5/3, Szanati 8, SZABÓ ZS. 14/6
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0-4. 6. p.: 12-7. 8. p.: 12-16. 12. p.: 20-20. 19. p.: 27-27. 20. p.: 30-27. 24. p.: 33-34. 26. p.: 38-36. 28. p.: 43-38. 30. p.: 48-44. 37. p.: 62-55.
Kipontozódott: Mladenovics (26. p.), Kálmán (26. p.), Szabó Zs. (35. p.), Harazin (39. p.)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Zoran Martic: – Érzelmileg is nagyon nehéz mérkőzés volt. Negyven percig jól tudtunk
védekezni, ennek köszönhetjük, hogy megnyertük ezt a csatát - úgy
érzem, megérdemelten.
Bencze Tamás: – Érzelmektől túlfűtött meccs volt, amíg nem nézem vissza a videofelvételt, addig nem szeretnék semmit sem mondani, de a kiállítás előtt mintha előbb sportszerűtlen hibát ítéltek volna, nem tudom, hogy ezt így lehet-e. A Körmend neve mellett áll a több pont, a hazaiak nyertek, egy egy az állás, otthon győzni fogunk.

STATISZTIKA Mezőnybeli dobószázalék 26/64 (41%) 20/49 (41%)
Büntetők dobószázaléka 13/23 (57%) 13/21 (62%)