Hírek
2017. Szeptember 15. 16:00, péntek |
Sport
Forrás: mti
A McLaren Renault-ra, a Torro Rosso Hondára vált

A következő évtől a McLaren már nem a Honda, hanem a Reanult motorját használja, a japán gyár pedig az eddig a francia erőforrással szereplő Torro Rossót látja el.
A wokingi istálló a pénteki bejelentéssel tulajdonképpen teljesítette első számú pilótája, Fernando Alonso követelését, aki korábban jelezte, amennyiben a McLaren nem vált gyártót, elhagyja a csapatot.
A Reanult pénteken három évre szóló megállapodást kötött a britekkel. A Forma-1 egyik legnagyobb múltú és legeredményesebb csapatának ügyvezető elnöke, Mohammed bin Essza al-Kalifa sejk közleményében azt írta, hogy a McLarennek és Hondának is egyaránt az az érdeke, hogy a jövőben külön utakon folytassák a Forma-1-es szereplést.
A japán gyár annyit közölt, hogy több évre szóló szerződést írt alá a Torro Rossóval, a Red Bull farmcsapatával. A Red Bull a jövő évben még biztosan marad a Renault-nál, ám könnyen elképzelhető, hogy 2019-től szintén Hondára vált majd.
A "motorkeringővel" együtt az is kiderült, hogy a jelenleg a Torro Rossónál szereplő Carlos Sainz Jr. 2018-tól a gyári Renault pilótája lesz, melynél a gyengén teljesítő Jolyon Palmert váltja majd, s Nico Hülkenberg csapattársaként folytatja.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 18. 08:10, szombat | Sport
Labdarúgó NB I - A pontszerzés is meglepetés lenne a hazaiaktól az Újpest-Ferencváros rangadón
A két hónapja nyeretlen Újpest hazai pályán játszik a Ferencvárossal a labdarúgó Fizz Liga tizedik fordulójában, s már a döntetlen is bravúros eredmény lenne a számára.