Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2025. Március 19. 07:57, szerda | Belföld
Forrás: MTI

A kormány szerint a kereskedők elkezdték csökkenti az árakat

A kormány szerint a kereskedők elkezdték csökkenti az árakat

A kormány mindent megtesz a családok, idősek anyagi biztonságáért, védelméért, nem engedi meg, hogy a kereskedelmi láncok elvegyék az emberek pénzét, mert extraprofitot szeretnének maguknak

- hangsúlyozta Zsigó Róbert, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) parlamenti államtitkára kedden a TV2 Mokka című műsorában.

Kiemelte, szeretnék hosszabb távon kordában tartani az élelmiszerárakat, és elérni, hogy a kereskedelmi láncok ne keressenek olyan extraprofitot, amely kifizethetetlen a családoknak.

A profitplafont május 31-éig vezették be, megnézik a tapasztalatokat, és ha kell, továbblépnek - tette hozzá.

Hangsúlyozta, a Gazdasági Versenyhivatalnak, valamint a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóságnak van lehetősége arra, hogy a szabályt szegőkre pénzbírságot szabjon ki. Súlyosabb esetekben, vagy a profitplafonról szóló kormányrendelet ismétlődő megsértése esetén üzletbezárással is számolniuk kell.
Zsigó Róbert kijelentette, nem tűrik, hogy a kereskedelmi láncok kijátsszák a rendeletet.

Hétfőn hatvan üzletet ellenőriztek, a tapasztalatok azt mutatják, hogy elkezdtek csökkenni az élelmiszerárak. Minden nap és minden hol ellenőrizni fogják a rendelet betartását - tette hozzá a KIM államtitkára.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld

Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú

A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel

Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.