Városlista
2025. június 16, hétfő - Jusztin

Hírek

2011. Október 29. 14:17, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

303 felett az euró

303 felett az euró

Jelentős forintgyengülés bontakozott ki a devizapiacon. Az euróval szemben 303 fölé, a svájci frank ellenében 248-249 közé, míg a dollárt tekintve 214 forintig gyengült a hazai fizetőeszköz.

Közben Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter egy képviselőnek adott írásbeli válaszában közölte, 300-as euró mellett jelentősen romolhat a költségvetési egyenleg.

Az államháztartás egyenlege mintegy 100 milliárd forinttal romolhat, ha teljesül a legpesszimistább forgatókönyv, a 300 forintos euró árfolyam – ezt írta egy képviselői kérdésre adott válaszában a nemzetgazdasági miniszter. Matolcsy György szerint a vártnál rosszabb forintárfolyam valószínűségét megjósolni felelőtlenség lenne, mindez a nemzetközi válság lefutásának függvényét képezi.

A nemzetgazdasági miniszter megjegyezi azt is, hogy a magasabb infláció ugyanakkor több államháztartási bevételt, a fogyasztási típusú adók növekedését is eredményezné. A fenti kockázatokat azonban bőven ellensúlyozza szerinte a jövő évi költségvetésbe beépített Országvédelmi Alap és kamatkockázati tartalék.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 16. 07:15, hétfő | Belföld

A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar, majd visszatér a napos, száraz idő

A hét elején többfelé lehet zápor, zivatar és erős szél, majd visszatér a jellemzően napos, száraz idő - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

2025. Június 16. 07:13, hétfő | Belföld

A közel-keleti háború kapcsán is Brüsszel hülyeségeiről beszélt Orbán Viktor

A közel-keleti háború teljesen új helyzetet teremtett, mi pedig nem hagyjuk, hogy az újabb brüsszeli hülyeség árát ismét velünk fizettessék meg.