Városlista
2026. június 26, péntek - János

Hírek

2012. Április 13. 07:07, péntek | Belföld
Forrás: OrintPress

21 milliárdos osztalékot fizetett az atomerőmű

21 milliárdos osztalékot fizetett az atomerőmű

Mintegy 20,757 milliárd forintnyi adózott eredménnyel zárta tavalyi évét az MVM Paksi Atomerőmű Zrt., s a bevételt osztalék formájában osztották szét – tájékoztatott csütörtökön a vállalat.

A paksi erőmű megtartotta éves rendes közgyűlését, amelyen a társaság a 2011. évi üzleti évének lezárásán túlmenően elfogadta az atomerőmű 2011. évi üzleti jelentését és beszámolóját, valamint a 2012. évi üzlet- és fejlesztéspolitikáját. Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. Igazgatóságának javaslatára a közgyűlés elfogadta a társaság 2011. évi beszámolóját és üzleti jelentését 199 milliárd 800 millió forint mérlegfőösszeggel és mintegy és mintegy 20,757 milliárd forint nyereséggel amely osztalék formájában kifizetésre kerül a tulajdonosoknak.

Az atomerőmű 2011. évi értékesítési átlagára (1 kWh értékesített villamos energiára jutó árbevétel) 11,66 Ft/kWh volt, ami a hazai erőművek átlagárait tekintve a legalacsonyabb az országban. A közgyűlés a továbbiakban elfogadta a részvénytársaság 2012. évi üzlet- és fejlesztéspolitikáját, valamint módosította a Felügyelőbizottság ügyrendjét és a társaság alapszabályát.

Az alapszabály módosítása során a társaság cégneve a következőre változott:MVM Paksi Atomerőmű Zártkörűen Működő Részvénytársaság. Kovács Pál államtitkári kinevezését követően távozott az MVM Paksi Atomerőmű Zrt.

Felügyelőbizottságából, a közgyűlés mai ülésén helyette Koós Zoltánt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium főosztályvezető-helyettesét választotta meg felügyelőbizottsági tagnak.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld

V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él

\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -

2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld

Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján

Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.