Hírek

2012. Május 14. 14:00, hétfő | Helyi
Forrás: nemzetisport.hu

Elbukott az ETO, a Buducsnoszté a BL-trófea

Nagyon kevésen múlott a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának Bajnokok Ligája-győzelme.

Karl Erik Böhn együttese 27–25-re kapott ki a Buducsnoszt Podgorica otthonában, így a montenegróiak idegenben lőtt több góllal győztek.

Kétgólos előnyben, de távolról sem megnyugtató helyzetben várta a Győr a podgoricai BL-döntő-visszavágót. Karl Erik Böhn együttesében Vérten Orsolya nem lehetett ott a pályán, ám Hornyák Ágnest valahogy sikerült „összedrótozni".

Görbicz Anita révén a magyar csapaté volt az első gól, de nem tudott ellépni ellenfelétől. Sőt a 9. percben egy eladott labda után Maja Szavics már a hazaiakat juttatta előnyhöz (5–4).

A játékvezetők buzgón osztották a két perceket, a montenegróiak nem kapták meg a hazai pálya előnyét. Sajnos azonban a Győr képtelen volt élni az emberelőnyökkel, pedig volt olyan eset, hogy másfél percig kettős előnyben volt.

Szerencsére a rengeteg eladott labdát nem büntette meg igazán a Buducsnoszt, így félidőre 13–12-es hazai vezetéssel vonultak a csapatok.

Szünet után sem tudott elmenni a hazai együttes, sőt a 37. percben az addig talán kevesebbet nyújtó Görbicz egyenlíteni tudott (16–16). A vezetést ellenben nem sikerült visszavenni, de Pálinger Katalin bravúrjainak köszönhetően a podgoricai csapat sem tudott ellépni.

A 47. percben egy eladott labda után Radmila Miljanics harcolt ki hetest és két percet, ezt Bojana Popovics váltotta gólra, újra három lett a különbség (22–19). Sőt Katarina Bulatovics távoli bombájával már 24–20 állt az eredményjelzőn. Bulatovics egyébként az egész meccsen nagy problémát okozott a mieinknek, a balkezes átlövő rendesen szórta a gólokat.

A többiek azonban szerencsére nem fogtak ki olyan jó napot, így Görbicz hetesével négy perccel a vége előtt sikerült egy gólra csökkenteni a különbséget, ami pedig összesítésben már a Győr elsőségét jelentette (25–24).

A vége igazán drámai lett: egy hibából a korábban Győrben játszó Ana Djokics 27–24-re alakította az eredményt, Clara Wolterink pedig kétszer is fontos helyzetben védett. Görbicz 50 másodperccel a vége előtt hetesből kettőre csökkentette a különbséget, de ez nem volt elég: idegenben lőtt több góllal a Buducsnoszt szerezte meg az első helyet.

NŐI KÉZILABDA BL DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ BUDUCSNOSZT PODGORICA (MONTENEGRÓI)–GYŐRI AUDI ETO KC 27–25 (13–12)
Podgorica, 5000 néző. V: Gjeding, Hansen (dánok)
BUDUCSNOSZT: WOLTERING – MILJANICS 7, K. BULATOVICS 9 (1), M. Knezevics 2, Cvijics 1, Popovics 3 (1), SZAVICS 3. Cs: Barjaktarovics (kapus), Radovics 1, Djokics 1, A. Bulatovics, Lazovics
GYŐR: Lunde Haraldsen – Radicevics 3, Lekics 3, GÖRBICZ 9 (5), Löke 2, E. Amorim 5, Kovacsics 3. Cs: PÁLINGER (kapus), HORNYÁK Á.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–3. 10. p.: 6–6. 13. p.: 9–7. 16. p.: 9–9. 20. p.: 12–9. 22. p.: 12–11. 37. p.: 16–16. 39. p.: 18–16. 43. p.: 19–19. 47. p.: 22–19. 50. p.: 24–20. 54. p.: 25–22. 56. p.: 25–24.
Kiállítások: 18, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5
BL-győztes a Buducsnoszt, 54–54-gyel, idegenben lőtt góllal

Gjuding és Hansen személyében dán bírópáros fújja a sípot, az elmúlt négy évben csak egy nemzetközi női kupatalálkozót vezetett a férfiaknál tevékenykedő rutinos duó.

Óriási hangulat fogadta a játékosokat a bemutatásnál, a csarnok sarkában színültig telt a vendégek tábora. A hazai tábor drukkolása miatt nem lehetett hallani az EHF himnuszát.

A négyszáz fős győri tábor elénekelte a Himnuszt, amiből viszont keveset lehetett hallani a hazai tombolás miatt.

1. perc Elkezdődött a mérkőzés, a győriek támadhatnak először. A kapuban Katrine Lunde Haraldsen, a vendégek tiszta zöldben.

Vérten Orsolya biztos nem játszik, a vállát fájlaló Hornyák Ágnes vállalja a játékot, de kérdőjeles, hogy mennyit bír. Andrea Lekics az FTC elleni bajnokin szenvedett kisebb agyrázkódást, de engedélyt kapott a játékra.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 28. 09:04, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2024. Április 28. 09:02, vasárnap | Sport

Diósgyőri döntetlenjével a Kecskemét is biztos bennmaradó

A Diósgyőr gól nélküli döntetlent játszott a vendég Kecskeméttel a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának szombati játéknapján.

2024. Április 28. 08:59, vasárnap | Külföld

Épületek tucatjai semmisültek meg a tornádókban az Egyesült Államok középső részén

Többen megsérültek és lakóépületek tucatjai semmisültek meg az Egyesült Államok középső részén tomboló tornádókban - derült ki a helyi idő szerint szombat reggeli összegzésekből.

2024. Április 28. 08:58, vasárnap | Sport

Női kézilabda BL - Egygólos hátrányban a Ferencváros a negyeddöntőben

A legutóbb ezüstérmes Ferencváros házigazdaként 26-25-re kikapott az elmúlt kiírásban negyedik helyezett dán Esbjergtől a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, szombaton.